Ольга Ільків та Ірина Сех взяли участь в урочистій академії до Дня героїв у Борщеві

22 травня у місті Борщеві на Тернопільщині в межах проекту «Наші незабутні герої» відбулася урочиста академія під назвою «Легенда Марти Пашківської». У заході, організованому місцевою «Просвітою» (керівник – Петро Довгошия), взяли участь зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків та голова Всеукраїнського об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех.

Зв’язкова УПА Марта Пашківська, який присвятили урочистості, народилася в Борщеві, з 18 років – у підпіллі. Була зв’язковою Галини Дидик, виконувала доручення Шухевича. Загинула на початку 1950 року, 25-річною. Загинув і її коханий, разом із яким вона пішла підпілля – Льонгин Шиманський. Вона встигла залишити по собі пісні, зокрема написала музику до трьох поезій своєї подруги Ольги Ільків. Найвідоміша з композицій – «Повстанське танго».

1    2

Ці пісні у виконанні місцевих артистів звучали на заході.

Зворушена Ольга Ільків подякувала місцевим жителям за те, що бережуть пам’ять про національно-визвольну боротьбу та про героїв, які віддали життя за Україну в різні часи.

3

Заступник голови Борщівської районної ради, учасник російсько-української війни, свободівець Андрій Русенко від імені місцевої громади привітав гостей із Львівщини – Ольгу Ільків та Ірину Сех.

«Сьогодні, напередодні Дня героїв, борщівська громада насамперед згадує про свою землячку Марту Пашківську. Мартуня – так, мабуть, кликали її батьки, й таке псевдо вона отримала в підпіллі через зовсім юний вік. Вона боролася до останнього дня, без жалю поклала своє юне життя зарази тих, що йшли за нею, заради майбутніх поколінь. А її подрузі судилася інша доля – довге життя, сповнене випробувань та болю. Я говорю про Ольгу Ільків, котра сьогодні серед нас, котра не втрачає оптимізму й не дає іншим опускати руки», – зазначила Ірина Сех.

Вона розповіла про ідею створення Об’єднання українок «Яворина», про мету і завдання організації. «Наша мета – це сильна держава, яка турбується про своїх громадян. І працюючи заради цієї мети, ми беремо на себе ту частину роботи, яка найбільше притаманна жінкам. У час  війни ми допомагаємо війську, пораненим хлопцям, родинам загиблих і поранених. Водночас наш обов’язок – це турбота про дітей, стареньких, хворих, інвалідів, турбота про здоров’я нації, про виховання й освіту та інше. Ми прагнемо, щоб в наших лавах ставало щораз більше активних, розумних, цілеспрямованих жінок і дівчат», – наголосила вона.

Після урочистої академії її учасники могли придбати книги Ольги Ільків та отримати автограф авторки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.