Ірина Сех підтримала громаду, яка протестує проти будівництва норкової ферми

9 квітня 2019 року в селі Лешневі Бродівського району влада організувала громадське обговорення звіту про оцінку впливу на довкілля від діяльності хутрових ферм. Однак громада заявила про недовіру організаторам заходу, здійснила демарш і провела власні збори, на яких вирішено визнати, що звіт не відповідає нормам природоохоронного законодавства, зокрема закону «Про оцінку впливу на довкілля». У зібранні взяла участь голова Об’єднання українок “Яворина” Ірина Сех.

На захід до Лешнева прибула велика делегація чиновників та провладної громадськості. На вході до народного дому стояли правоохоронці з автоматами. Було зрозуміло, що на громаду тиснутимуть, аби все ж реалізувати проект будівництва хутрової ферми. Після позитивного звіту про оцінку впливу на довкілля, яке озвучив представник організаторів, виступила голова Об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех.

За її словами, влада просто поглумилася над громадою, організовуючи чергові слухання.

«Людям розповідають, яким позитивним і нешкідливим буде виробництво. Це, звичайно, не відповідає дійсності. Але найважливіше, що влада нехтує позицією громади. Адже відомо, що три сільські ради, а також Бродівська районна рада ухвалили рішення про заборону будівництва хутрових ферм на їхніх територіях», – наголосила вона.

Ірина Сех навела аргументи, чому розміщення і діяльність хутрових ферм шкодитиме довкіллю та здоров’ю людей.

Зокрема, вона наголосила, що в разі зараження стада падіж становитиме 100 тис за добу, все стадо загине за 3 дні. На цей випадок недостатньо рефрижераторів для зберігання туш (планується розмістити 5 рефрижераторів спроможних утримувати по 20 тис, а решту)? Потрібно навести підтверджуючі розрахунки можливого водоспоживання, як це вплине на дебет водозаборів, що вже експлуатуються. Розрахунок викидів від гноєсховища виконано за методикою незатвердженою в Україні, яка не дає об’єктивної картини викидів. Від гноєсховища виділятимуться ті ж речовини, що й від утримання норок – метан, сірководень, мікроорганізми, а не лише аміак, оксид азоту та інше.

На знак протесту проти дій чиновників, які намагаються проштовхнути будівництво звіроферм всупереч волі місцевих жителів, представники громади полишили залу і провели на подвір’ї альтернативні збори. Підсумком стало рішення, що звіт про оцінку впливу на довкілля не відповідає природоохоронному законодавству, яке підписало понад 70 жителів села.

За словами Ірини Сех, вона вимагатиме пояснень, чому на громадських слуханнях – поліція, озброєна автоматами.

Нагадаємо, що в с. Лешнів Бродівського району планується будівництво норкової ферми на 300 тисяч голів. Ініціативна група громади зібрала близько чотирьох тисяч підписів за заборону будівництва звіроферми. 29 листопада 2018 року Бродівська районна рада ухвалила рішення про заборону хутрових ферм на території району. Аналогічне рішення ухвалили три сільські ради.

Голова Всеукраїнського об’єднання українок «Яворина», член Політради ВО «Свобода» Ірина Сех звернулася до голови Львівської обласної ради з проханням ухвалити на сесії рішення про заборону хутрових ферм на території Львівської області. Голова фракції ВО «Свобода» Олег Панькевич, виголошуючи депутатський запит на сесії облради, заявив, що не можна допустити розміщення звіроферм, діяльність яких загрожує довкіллю та здоров’ю людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.