Яворинки провели просвітницькі акції в Пониковиці

З нагоди Міжнародного дня волонтера та Дня Збройних сил України яворинки провели зустріч із школярами в народному домі села Пониковиця. Голова Всеукраїнського об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех завітала до громади на запрошення директора народного дому Оксани Мацюк та завідувачки бібліотеки Лариси Гілевич.

Ірина Сех розповіла присутнім про волонтерів, їхню місію та щоденну працю. Розповідь супроводжувалася демонстрацією фотоматеріалів.

«Яворина» утворилася з початком війни. Ми розуміли, що нашої жіночої допомоги потребує фронт. Ми також маємо забезпечити надійний тил для наших воїнів та їхніх родин. Відтак наші активістки взялися плести маскувальні сітки, організовували благодійні ярмарки, пекли, шили, закручували, ліпили вареники й везли їх хлопцям на передову. Водночас ми піклуємося про родини воїнів, про сиріт, самотніх стареньких», – зазначила Ірина Сех.

Яворинки залучили дітей до виготовлення листівок, які перед святами передадуть з волонтерською допомогою на схід нашим воїнам-захисникам.

Того ж дня в Пониковиці відбувся ще один просвітницький пізнавальний захід – у місцевій школі відкрилася виставка «ЗУНР: у війні та державотворенні», створена до 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років.

Виставку створено за підтримки «Легіону Свободи. Бродівщина», Об’єднання українок «Яворина», Науково-дослідного інституту українознавства.

У зібранні взяли участь голова «Легіону Свободи. Бродівщина» Микола Габа, історик, громадський активіст, працівник Національного парку «Північне Поділля» Роман Яремович, депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ольга Шайдулліна, голова Буського осередку «Яворини» Наталія Сервило та голова «Яворини» Ірина Сех.

«Чому важлива ця виставка, нагадування про події столітньої давнини? Бо важливо  зробити висновки з нашої історії та не повторювати помилок, українці мають зрозуміти, що ніхто замість них не збудує їм державу, ніхто не відстоїть нашої територіальної цілісності, ніхто не подарує нам перемоги у війні. Треба розраховувати на власні сили.  Не маємо права опускати рук, а продовжувати боротьбу за справедливість, за соціальні та національні права. І ми не маємо права забути про велику жертву лицарів – творців ЗУНР, героїв Небесної Сотні та всіх, хто поклав життя за Україну», – сказала у своєму виступі Ірина Сех.

Вона також подарувала для школи та бібліотеки народного дому книги, серед яких особливо цінна –  спогади зв’язкової УПА, політв’язня Ольги Ільків «У тенетах двох «закриток» із автографом авторки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *