У Рівному «Яворина» організувала зустріч з Ольгою Ільків

26 листопада 2017 року за сприяння об’єднання українок “Яворина” у Рівному відбулася зустріч із зв’язковою Романа Шухевича Ольгою Ільків. У обласній науковій бібліотеці авторка представила свою збірку поезій “У тенетах двох «закриток” та нову книгу “Спокуса”, а також поділилася із присутніми історією свого життя і боротьби.

Легендарна зв’язкова розповіла про свою складну боротьбу з комунізмом у підпіллі, нелегку долю багатьох інших повстанок та трагедії, що спіткали її у молоді роки. Найважчими моментами для неї стали втрата побратимів та чотирнадцять років розлуки із дітьми, які провела у совєцьких таборах. Однак, пані Ольга все ж пережила тортури, ув’язнення та розлуку, повернулася із заслання, возз’єдналася із родиною, дочекалася падіння тоталітарної імперії, а нині є свідком боротьби за становлення незалежної України.

Багато з присутніх, звісно, цікавилися у Ольги Ільків, яким же все таки був головнокомандувач Української Повстанської Армії, на що пані Ольга відповіла: “Герої родяться в час героїчної епохи і ті, хто має влив на цю епоху вирішують долю народу, саме вони беруть відповідальність за все, що діється навколо них. Таким і був Роман Шухевич”.

На зустрічі була присутня очільниця Всеукраїнського об’єднання “Яворина” Ірина Сех, яка розповіла про участь Ольги Ільків у роботі організації та українських жінок у боротьбі із московським окупантом більш ніж півстоліття тому та у сучасній Україні.

“Пані Ольгу ми запросили до нас у найтяжчий момент, коли українські захисники зазнавали найбільших втрат на війні на початку 2015 року. В той час багатьох жінок була паніка: “Що робити?”, “Чим допомогти нашим чоловікам?”. Тоді прийшла пані Оля та розставила все на свої місця, окресливши головні завдання. Відтоді “Яворина” працює і в Донецьку, і в Харкові, і в Запоріжжі, і в Львові та Рівному. Ми плетемо сітки, йдемо з допомогою до поранених, сиріт та стареньких ‒ туди де найбільше потрібна допомога жіночих рук”, – зазначила Ірина Сех.

На завершення заходу керівниця Рівненського осередку “Яворини” Ольга Шустік подякувала пані Ільків за її відважний чин та неоціненний вклад у творення нової генерації української молоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *