У Бродах за підтримки «Яворини» відкрилася виставка до 100-ліття української революції

22 листопада 2017 року у виставковій залі Бродівського історико-краєзнавчого музею за підтримки «Легіону Свободи. Бродівщина» та Об’єднання українок «Яворина» відкрилася виставка «ЗУНР: у війні та державотворенні». Науково-популярну фотовиставку створено до 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років. У відкритті взяли участь автор виставки, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Михайло Галущак, голова Всеукраїнського об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех, голова «Легіону Свободи. Бродівщина» Микола Габа, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.

На відкриття виставки завітало багато молоді, школярів, працівники бібліотек, закладів культури та освіти.

«У ці дні ми згадуємо Героїв, які впродовж кількох місяців відстоювали українську державність на Майдані, передусім вшановуємо тих, що віддали життя за наше майбутнє. Дуже часто історики проводять паралелі між минулим і сучасним. І сьогодні, як і в минулому,  Революцію творять романтики, а люди, які приходять до влади, не здатні творити державу, в якій би гідно жили українці та яку шанували б у світі. І сьогодні, як і колись, ми чекаємо на підтримку світу, на успіхи в переговорах, йдемо на поступки ворогові, а нас дурять і зраджують. То, може, час зробити висновки з нашої історії та не повторювати помилок? Українці мають зрозуміти, що ніхто замість них не збудує їм державу, ніхто не відстоїть нашої територіальної цілісності, ніхто не подарує нам перемоги у війні. Треба розраховувати на власні сили.

Так, нам важко, бо змушені протистояти двом ворогам – зовнішньому агресорові, Москві, яка наступає зовні, та внутрішньому – корупції, свавіллю, засиллю олігархату, які роз’їдають Україну зсередини. Я закликаю українців не опускати рук, а продовжувати боротьбу за справедливість, за соціальні та національні права. І ми не маємо права забути про велику жертву лицарів – творців ЗУНР, героїв Небесної Сотні та всіх, хто поклав життя за Україну», – сказала у своєму виступі Ірина Сех.

Микола Габа нагадав тезу, що нація, яка не пам’ятає своєї історії, не має майбутнього – не  даремно російська пропаганда намагалася стерти в нас національну пам’ять, переписувала історію, забороняла рідну мову.

«На цій виставці, на цих фото ми бачимо людей, які виборювали українську державу на початку 20 століття. Це і шляхетні полковники, і рядові безвусі вояки, яких єднало одне почуття – любов до Батьківщини та прагнення до свободи. Імена борців за українську національну ідею та тих, хто допомагав їм у боротьбі, тих, хто оспівав цю боротьбу ‒ ми пам’ятатимемо завжди. Я представляю об’єднання “Легіон Свободи”, до якого входять свободівці, які захищають Україну в складі добровольчих батальйонів, ЗСУ, Нацгвардії та в інших формуваннях. Ми є продовжувачами справи наших дідів, бо нам зараз доводиться виборювати незалежність України у протистоянні з російським окупантом. Війна не завершена, допоки існує імперська Росія, яка прагне загарбати Україну. Та ми зупинимо цю навалу в пам’ять про загиблих лицарів та на славу майбутніх поколінь українців!» – наголосив Микола Габа.

Історик та учасник російсько-української війни Михайло Галущак провів екскурсію для перших відвідувачів експозиції.

«Це були дні, до яких варто було дожити, і які варто було пережити», – згадував про Чортківську офензиву отаман Галицької Армії Степан Шухевич. Хіба не так само у нашій пам’яті закарбовуються майдани, революції і війни? В історії польсько-української війни 1918-1919 рр. і сьогоднішньої війни на Донбасі можна знайти багато спільного. Напередодні 99-тої річниці Листопадового чину згадуємо про ті сторінки історії та проводимо паралелі із сучасністб, адже розуміння минулого – дає можливість розуміти сьогодення», – зазначив Михайло Галущак.

На численні прохання вчителів виставка діятиме до 3 грудня. Контактний телефон для організації екскурсій: 4-21-13.

Один коментар до “У Бродах за підтримки «Яворини» відкрилася виставка до 100-ліття української революції”

  1. Дякую, шановному Миколі і його побратимам за патріотичну і бойову роботу по захисту України і шанування української культури, мови, історії! Україна переможе!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.