У Буську активістки «Яворини» взяли участь в обговоренні реформи, яка передбачає створення госпітальних округів

1 березня 2017 року в Буську на Львівщині відбулося обговорення реформи в охороні здоров’я, яка стосується створення госпітальних округів. В заході взяли участь депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода», активістка Об’єднання українок «Яворина» Ольга Шайдулліна, депутат Буської міської ради, голова районного осередку «Яворини» Наталія Сервило, активістка «Яворини» Василина Романюк.

Як зазначила Ольга Шайдулліна, запевнення влади про те, що внаслідок реформи покращиться медичне обслуговування, не відповідають дійсності.

«Як йдеться в галузевих нормативних документах і коментарях до них Міністерства охорони здоров’я, по-перше, залишиться лише третина теперішніх центральних районних лікарень. По-друге, лікарня інтенсивного лікування 1 рівня має обслуговувати не менше 120 тис. населення. По-третє, в лікарні інтенсивного лікування 1 рівня планується проводити лише екстрене лікування, стабілізацію стану хворого, після цього його буде переведено в лікарню 11 рівня. Планове лікування повинно про водитись виключно в лікарні 11 рівня. Звідси випливає, що в районних лікарнях залишаться окремі відділи (реанімація, хірургія тощо), таких відділів як, наприклад, терапія та ін. не буде. І це називається повноцінна лікарня? Враховуючи те, що не проведено перший етап реформи (первинна ланка медичної допомоги), не запрацювала система сімейних лікарів, зараз категорично не можна переходити до створення госпітальних округів. Це може призвести до непередбачуваних, навіть катастрофічних наслідків, особливо в сільській місцевості. Жителі віддалених сіл можуть залишитися взагалі без медичної допомоги», – наголосила Ольга Шайдулліна.

Наталія Сервило зазначила, що ВО «Свобода» виступає проти реформи уряду, яка передбачає створення госпітальних округів.

«Громади небезпідставно стурбовані, чи не обернеться так звана реформа скороченням кількості ліжок в стаціонарах, закриттям відділень, звільненням кваліфікованого медичного персоналу? І найгіршим наслідком такої реформи буде обмеження доступності медичних послуг для населення, зниження якості таких послуг, зростання захворюваності. Нас обурює, що в бюджеті провладні політичні сили знаходять мільйони на підвищення зарплат чиновникам, однак бракує коштів на підтримку медичної та освітньої галузей. Коли фракція ВО «Свобода» у Львівській обласній раді ініціювала рішення про забезпечення потреб сільської медицини (МАФів, сімейних амбулаторій), а також рішення про неприпустимість закриття відділень та лікарень, скорочення мережі та звільнення працівників, то депутатська більшість на чолі з головою облради Олександром Ганущиним не підтримала цю ініціативу», – наголосила вона.

За словами Василини Романюк, справжні реформи мають бути спрямовані на те, що зберегти і розвивати лікарні, на те, аби жителі міст і сіл могли отримувати якісні й доступні медичні послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.