Львівська облрада підтримала ініціативу «Яворини» щодо забезпечення житлом дітей-сиріт

10 жовтня 2017 року на сесії Львівської облради депутати підтримали звернення до  Кабміну про ухвалення Державної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Проект програми розробило Всеукраїнське об’єднання українок «Яворина» та внесла до ради фракція ВО «Свобода».

Як зазначають ініціатори програми, за законом  діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності в них житла мають право бути зарахованими на квартирний облік і соціальний квартирний облік, а після досягнення 18 років такі діти впродовж місяця забезпечуються соціальним житлом до надання їм упорядкованого житлового приміщення для постійного проживання. Проте в Україні реалізація цієї статті Закону відбувається не так ефективно, як цього вимагають обставини. Отримання житла залишається однією з найактуальніших проблем для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Основним завданням Програми є забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування шляхом добудови незавершених житлових будинків з високим ступенем готовності, придбання житла у введених в експлуатацію багатоквартирних житлових будинках та з вторинного ринку, реконструкції (ремонту) житла коштом державного, місцевих бюджетів та з інших джерел.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *